Masáž patří do našeho života jako návštěva kadeřníka,
výsledek je sice méně vidět, ale stojí za to …

Parafínové zábaly

Parafínové zábaly představují proceduru, která kombinuje zdravotní i estetické účinky.

K parafínovým zábalům používáme speciální vosk – parafín, který se používá k léčebným a kosmetickým účelům. Parafínový zábal prokrvuje pokožku, prohřívá svaly, zvyšuje krevní oběh, uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby. 

Pro parafínové zábaly z hygienických důvodů nepoužíváme parafínovou vanu, ale parafín ve stříkací pistoli. Takto lze zabránit přenosu různých onemocnění, která bývají hlavně na nohou velmi častá.

Parafínový zábal trvá v rozmezí od 20 do 30 minut.

Parafínový zábal je velmi příjemná a účinná aplikace teplého kosmetického parafínu na různé části těla. Dochází k celkovému prohřátí, prokrvení a hydrataci ošetřené pokožky. Během zábalu dochází k předání tepla a účinných minerálů do pokožky, zvyšuje se její prokrvení, změkčení a zvyšuje se její tonus, zároveň má blahodárný vliv na drobné klouby, uvolňují se svalové spazmy. Mezi nejoblíbenější patří parafínové zábaly rukou a nohou, pravidelnými parafínovými zábaly se docílí nejen zpevnění nehtů, krásné jemně hedvábné pokožky, jejímu viditelnému a okamžitému omlazení, ale dojde i k uvolnění drobných kloubů.

K zvýšení účinku používáme při zábalu vhodný kosmetický přípravek, který se lépe a hlouběji vstřebá do prohřátě pokožky a tím se zvýší jeho účinnost. Využívá se při nich pomalého vstřebávání tepla a účinných minerálů. Parafinové zábaly vedou nejen k uvolnění a snížení bolesti pohybového aparátu, ale také mají blahodárný účinek na zbytek těla. Parafín se aplikuje při teplotě 52 – 62 °C.

Zábaly rukou i nohou se mohou aplikovat současně s prováděním dalších masážních procedur.

Kontraindikací je vysoký krevní tlak, zánětlivé onemocnění kůže, horečnatá infekční onemocnění.